Firmamız

Aktuğ Metal Kimdir?

Aktuğ Metal 1994 yılında Ostim’de 400m2 bir alanda metalin şekillendirilmesinin firmaya ve ülkemize katma değer sağlayacağının tespitini yaparak, şu anda iştigal konusu olan metalin işlenmesi alanına doğru yol almaya başladı. 2008 yılı itibariyle 150’nin üzerinde personele ulaşan Ankara – Ostimde 5000m2 kapalı, Ankara – Kazan’da 5000 m2 kapalı – 3000m2 açık olmak üzere toplamda 13000m2’de üretim yapan tesislere ulaştı.

3metre Abkant 3 metre Giyotin ile başladığımız bu maratonda adımlarınızın büyük soluğunuzun yetecek kadar olması gerekir. Bu anlamda genç girişimciler olarak Ankara – Ostim’de 6 mt Abkant Pres ve Makası ilk getiren birkaç firmadan dan biridir Tuğcular. Daha sonra 12 metre Abkant büküm tezgahı getirdiğimizde Türkiye’nin ihtiyacına cevap verecek alanımızdaki birkaç büyük firmadan biri olmaktı hedefimiz. Ve 12 metre büküm olarak fason hizmet vermeye başladığımızda müşterilerimizin artık yurt dışı işlere bizimle birlikte fikir alışverişi yaparak tekliflere döndüğünü gördük. Gerçekten en haz aldığımız noktalardan biridir bize güvenerek ihracat yapılması.

Tuğcular Lazer 2005 yılında müşterilerinin talepleri doğrultusunda dünyanın birçok yerinde en önemli metal işleme tezgahı olarak gösterilen Lazer tezgahını hizmete sokmuş ve son sistem Bystronic marka lazer tezgâhını getirmiştir. Getirdiğimiz tezgâhın güçlü ve hızlı olması daha ucuz maliyetle kesim yapmamızı sağladı. Bu da müşterilerimize pozitif yönde yansıdı. Daha kaliteli işlemleri daha ucuza yapıyoruz. 2008 yılı başında getirdiğimiz 36.5 metre (3metreye 6,5 Metre) 6 kw Lazer kesim tezgahımız Ankara da bir ilk olma özelliği taşıyor. Müşterilerimiz 6.5 metre olan bu lazer tezgahını tercih ederken fireyi en aza indirerek malzemelerini kestiriyorlar. 6.5 metre ye kadar olan parçaları plazma da değil daha kaliteli kesim yapan lazer tezgâhında tek parça halinde kestirebiliyor. Yine 2008 sonunda İstanbul’da faaliyete geçecek olan 3 metreye 14 metre Lazer kesim tezgahımız Türkiye’de bir ilktir. En son sitemle donatılmış bu makine TUĞCULAR’ın makine parkını dünya ile yarışır hale getirmiş ve müşterilerine ciddi bir imalat kabiliyeti sunmasını sağlamıştır. Sayın müteşebbislerimiz yurtiçi ve yurt dışı tekliflerini verirken bizim makine tezgâhlarımızı referans alabilir ve onlara fiyat ve termin konusunda gerekli önem ve esnekliği sunarız.

Tuğcular Metal Fabrika 8000 m2 alanda Bayrak direği ve Polygonal direkler üretmektedir. Fabrikamıza gelen projeli işler ISO 9001 ve TSE sertifikalarımıza uygun normlarda üretilip yerlerine teslim edilmektedir. Fabrikamızda bulunan 12 metre Abkant büküm 12metre soğuk gyotin kesim, 3 metreye 12 metre Plazma Kesim ve ayrıca diğer metal işlemeye uygun makinelerimiz bize esnek bir yapı sağlıyor. Bu da fabrikamızda metal ile ilgili her türlü metal ve çelik işi imalatı kapasitesi oluşturuyor.

TUĞCULAR metal olarak rekabetin yarar getireceğine inanıyoruz. Biz Türkiye’de tek olma gayretinde değiliz. Küresel bir pazar yaratma gayretindeyiz. Türkiye’mizde oluşan ciddi bir metal pazarı bizi küresel dünyada ön plana çıkaracaktır. Nitekim otomotiv sektöründe, medikal sektöründe, gemi sanayinde, enerji sektöründe, endüstriyel yapılarda ve çelik konstrüksiyon işlerinde biz ve ülkemiz bu volümü yakalamış görünüyor. Bu sektörlerin daha da fazlalaşması için bizim gibi büyük makine parkına sahip firmaların çoğalması lazım. Tuğcular’ın tek başına olması bir pazar oluşturmaz. Tuğcular rakipleriyle vardır ancak onlardan hep bir adım önde olmak bizim ilkemizdir.


Makine Markalarımız